Yazarlarımız

Fotoğraflar

Sosyal Ağlar
Haber
BÜYÜK İHMAL

Büyük ihmal!

Giresun'un Çıtlakkale Mahallesi'ndeki bazı bina ve arazilerde meydana gelen çatlak ve toprak kaymaları mahalle halkını tedirgin etti.

03 Mart 2014 Pazartesi 09:31
Bu haber 45 kez okundu
Büyük ihmal!

İlgili Galeriler
Çatlak ve kaymalara Gençlik Merkezi inşaatının neden olduğu ileri sürüldü Belediye Başkanı Kerim Aksu, “İnşaatın temel kazısı sırasında fore kazık sistemi kullanılarak istinat duvarının hemen yapılması gerekiyordu ama yapılmamış, projeyi denetleme yetkisi belediyeye ait değil, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait” derken, Vali Karahan da, "Şuan bir iki riskli bina vardı onlardan bir vatandaşımızı tahliye ettik" dedi. Geçen hafta olaya el koyduklarını anlatan Vali Karahan, şöyle konuştu: “Gençlik merkezi inşaatımız var, 1 yıldan beri devam eden o inşaatın kazısının yol açabileceğini düşündüğüm toprakta bir kırılma, bir hareketlenme var. Onunla ilgili araştırmamız sürüyor. Ekipler yer altının fotoğrafını çekmek amaçlı jeoteknik etütler ve test yapıyor. Bunların neticesinde zemindeki kaymanın durumunu, yönünü varsa hızı bunları tespit edip onunla ilgili nasıl bir önlem alabiliriz gündeme getireceğiz. Birkaç gün içerisinde test neticelerini alacağımızı umuyoruz." Olayı takip ettiklerini anlatan Karahan, şunları söyledi: "Ancak, çok korkutucu bir hareketlenme olmadı. Kontrol ediyoruz takip ediyoruz.Gerekli önlemleri almak için teknik raporun elimizde olması lazım o olmadan ne yapacağımıza karar veremiyoruz. Zannediyorum duruma göre kazık yöntemiyle bu bizim binanın çevresini tedbiren koruyacak şekilde bir fora kazık sistemi düşünüyoruz.
3052 kez görüntülendi.
Yorumlar
Adınız Soyadınız
Yorum
Son Haberler

Site İstatistikleri : Aktif Ziyaretçi : 1 | Günlük Ziyaretçi : 320 | Aylık Ziyaretçi : 2043 | Bu yılki Ziyaretçi : 17933 | Toplam : 1350230