Yazarlarımız

Fotoğraflar

Sosyal Ağlar
Kuşçulu Köyü'nün Coğrafyası
Kuşçulu Köyü'nün Coğrafyası

Kuşçulu köyü Görele ilçe merkezine 3 km mesafede olup, resmi kayıtlara göre 18.07.1940 tarihinde köy tüzel kişiliği onaylanmıştır. 1997 yılı kayıtlarına göre köyde, 193 hane ve 210 nüfus bulunmaktadır. 2000 yılı nüfus sayımlarında ise köy nüfusu 343 olarak tesbit edilmiştir. Görele'nin sahil köylerinden biri olan Kuşçulu köyü, 4 km2 alan üzerine kurulmuştur. Doğusunda Çömlekci deresi, batısında İsmailbeyli köyü, kuzeyinde Karadeniz ve güneyinde Boğalı köyü vardır. Köyün başlıca geçim kaynağını fındık oluşturmaktadır. Meyve, sebze ziraatı ve hayvancılık köy halkının kendi ihtiyacı kadar yapılmaktadır. Aşağı ve Yukarı mahalle olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan köyde bunların dışında 5-10 evin bir araya gelerek oluşturduğu çeşitli yerleşim birimleri vardır.
Bunlar: Kıran, Çakallı, Eskitam, Yölüce, Sarıçamurluk, Alavanda, Durağu, Temelağa, Hacı, Belen, Ekizu ve Yalı gibi yerleşim birimleridir. Köyün güneybatısında 967 m. yüksekte Haç dağı vardır. Kuşçulu köyü Karadeniz sahilinden geçen Devlet Karayolunun üzerine kurulmuştur. Köyün yol geçen bölümünde; köy konağı, sahil camii, tarihi taş oluklu çeşme, tarihi bir çınar (kavlan) ağacı ve minibüs durağından oluşan "Karayolları Dinlenme Tesisleri" mevcuttur.

Site İstatistikleri : Aktif Ziyaretçi : 1 | Günlük Ziyaretçi : 43 | Aylık Ziyaretçi : 3031 | Bu yılki Ziyaretçi : 22368 | Toplam : 1354665