Yazarlarımız

Fotoğraflar

Sosyal Ağlar
Haber
Öğrencilere Vergi Haftası Hediyesi

Giresun’un Görele ilçe Vergi Dairesi Müdürlüğü, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Görele Hasan Ali Yücel İlkokulu 4-C sınıfından 23 öğrenciye özel çantada bulunan bir adet bardak kupa, bir adet 8 Gb Flash Bellek bir adette not defteri hediye etti.

Öğrencilere hediye dağıtan Vergi Dairesi Müdürü Selahattin Taşçı, daha sonra öğrencilerin vergi ile ilgili sorularını yanıtladı. Müdür Taşçı, öğrencilere toplumun devletten daha iyi hizmetler alabilmesi için verginin ödenmesi gerektiğini anlattı.

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Görele Vergi Dairesinde Görele Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelen Vergi Dairesi Müdürü Selahattin Taşçı, öğrencilere verginin önemini anlattı. Vergi Haftası nedeniyle Gelir İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hediye gönderildiğini belirten Vergi Dairesi Müdürü Taşçı, öğrencilere hediyelerini verdi. Verilen hediyelere oldukça sevinen öğrencilerin vergi hakkında sorularını yanıtlayan Taşçı’ya "Kimler vergi mükellefidir?", "Emlak vergisini kim alıyor, nasıl ödeniyor?", "Otomobil vergileri nereye ödeniyor?" gibi ilginç sorular yöneltildi. Taşçı, verginin toplumdaki gerekliliği, neden vergi verildiği, vergi gelirlerinin nerelere harcandığı gibi konularda açıklamalar yaptı. Verginin kutsal bir görev olduğunu söyleyen Vergi Dairesi Müdürü Selahattin Taşçı, "Toplumun devletten daha iyi hizmet alabilmesi için verginin ödenmesi gerekiyor. Sizlerin daha iyi okullarda okuması için. Su, yol, elektrik, köprü gibi hizmetlerin daha iyi sağlanması için vergi gerekli?" dedi.

Her yıl 24 Şubat-2 Mart  tarihleri arasında yapılan Vergi Haftası etkinliklerinin bu yıl 25.si kutlanırken, Görele Vergi Dairesi Müdürlüğü hafta boyunca okullarda öğrencilerin vergi bilincinin artırılması için etkinlikler düzenliyor.

3281 kez görüntülendi.
Yorumlar
Adınız Soyadınız
Yorum
Son Haberler

Site İstatistikleri : Aktif Ziyaretçi : 2 | Günlük Ziyaretçi : 376 | Aylık Ziyaretçi : 2099 | Bu yılki Ziyaretçi : 17989 | Toplam : 1350286